czwartek, 1 sierpnia 2013

Białko cz.2

Druga część historii o białku ze slank.pl pokaże jak łatwo uporać się z pewnymi zachowaniami, które prawdopodobnie wiele osób zna a tłumaczy je sobie "no bo tak jest", "gorszy dzień", albo "bo jestem śpiochem" nie podejrzewając, że to może być objaw niedoborów.

Białeczko a zdrowie

Białko jest niezwykle istotne przy zachowaniu sylwetki, ale oprócz tego ma wpływ na cały szereg innych procesów w naszym organizmie. Już niewielkie niedobory zmuszają go podejmowania wyborów gdzie posłać. I uwaga zawsze wybierze on zdrowie!

Czy zdarza Ci się... ?

chroniczne zmęczenie - problemy z dobudzeniem się, nawet po po 7-8h snu, napady senności w ciągu dnia ok. godziny 14-16. Tłumaczymy to gorszym dniem, przemęczeniem, rzadko kiedy złą dietą.

gorsza kondycja skóry, włosów, paznokci - warto pamiętać to jak wyglądamy w 75% zależy od tego co wkładamy do buzi, tylko 25% to higiena i pielęgnacja. Niestety w dzisiejszych czasach łatwiej jest wierzyć w reklamy na których panie z lśniącymi włosami, pięknymi cerami i błyskiem w oku zachęcają nas do kupienia kolejnej chemii z drogerii. 

utrata masy mięśniowej

tycie

zaburzenia hormonalne - ten temat jest mi niezwykle bliski, bo sama przez wiele lat leczyłam się na zaburzenia miesiączkowania,  nie mając pojęcia jaki wpływ może mieć na to odżywanie. Wydawało mi się zawsze, że jem zdrowo, owszem, może i tak, ale nikt mnie nie uświadomił nawet lekarze (!), na co powinno się zwracać szczególną uwagę . Dużo prościej jest przepisać po porostu hormony, antykoncepcję, która może i wszystko ureguluje na chwilę, będzie pięknie ładnie, ale narazi też na masę skutków ubocznych. Również u kobiet dojrzałych problemy z zajściem w ciążę mogą wynikać ze złego odżywiania i wieloletniego życia z niedoborem białka.

uzależnienie od cukru, słodyczy - jest to ściśle związane z ciągłym poczuciem zmęczenia, organizm domaga się o najszybsze źródło energii jakimi są cukry proste, które jednocześnie dodają nam kalorii i tyjemy.


Dzienne zapotrzebowanie na białko

dla osoby nieodchudzającej 1g - 0,8g  białka na 1 kg masy ciała
dla osoby odchudzającej się lub/i uprawiającej sport rekreacyjnie 1,2  białka na 1 kg masy ciała
sportowcy nawet do 1,6  białka na 1 kg masy ciała

dzienna zapotrzebowanie na białko =  współczynnik białka* waga

Uwaga! Rozłożone równomiernie w każdym posiłku tak aby ilość białka nie przekraczała 30g, dając tem samym czas na spojone trawienia


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza