piątek, 2 sierpnia 2013

Podsumowanie: mój pierwszy tydzień treningów z misji na slank.pl

Dziś mija mój ósmy dzień treningów z Martą, wczoraj miałam siódmy co oznaczało przerwę. Przede mną jeszcze trzy tygodnie. Niemniej przyszedł czas aby podsumować pierwszy tydzień i podzielić się swoją opinią.
Przede wszystkim pierwsze 6 dni codziennych ćwiczeń to light'owe treningi trwające maksymalnie do 20 minut każdy. Wynika to z tego, że osoby ćwiczące mogą być na różnym poziomie zaawansowania, a trenerka chce najpierw przygotować je do wysiłku fizycznego, który od następnego tygodnia będzie dłuższy i bardziej intensywny. Zatem misję "Zmień siebie i swoje ciało w 30 dni" może rozpocząć praktycznie każda osoba, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Dla mnie poziom basic to troszkę jednak było za mało więc dołączyłam do tego jeszcze Chodakowską, hula-hoop i inne treningi.W tej części trenerka pokazuje również wszystkie ćwiczenia na sobie, świetnie tłumaczy nad jakimi mięśniami w danym momencie pracujemy i o czym trzeba pamiętać. Co najważniejsze mówi to o czasie, także jeśli ktoś ogląda program pierwszy raz, spokojnie może nadążyć ze wszystkim i wykonać ćwiczenie poprawie od pierwszego powtórzenia, a nie musi czekać aż zatrybi. Nie trzeba też pilnie śledzić tego co się dzieje na ekranie, ponieważ wszystko jest powiedziane. Dla mnie jest to duża zaleta. Podczas ćwiczeń słucham zwykle swojej muzyki jestem skupiona na tym co robię więc nie mam ochoty jeszcze wlepiać wzroku w monitor by kontrolować zmianę strony, czy inną wariację jakiegoś ćwiczenia. Wole to słyszeć co mam robić i wykonywać to automatycznie.

Trenerka jest sympatyczna (tak samo jak dietetyczka Kasia), strona działa coraz lepiej (jest stosunkowo świeża, więc zdarzają się czasem problemy, jednakże są szybko rozwiązywane). Jest co najważniejsze zupełnie bezpłatna i wolna od reklam. 

Dzięki temu programowi codziennie rano dostajemy porcje świeżych treningów. Pod koniec dnia otrzymujemy dodatkowo ankietę z zapytaniem czy i jak udało nam się zrealizować wszystkie zalecenia. W ten sposób naliczane są nam punkty. Jest się na okrągło motywowanym do dalszej pracy!


Jak rozpocząć misje slank.pl?

Rejestrujmy się na slank.pl, logujemy się, tworzymy swój profil, podajemy następnie wszystkie niezbędne informacje, wchodzimy w zakładkę misje (drugie od lewej w niebieskim kwadracie), potem rozpocznij misje i wybieramy jedną z trzech, które są już udostępnione. Ważne jest to, że można mieć uruchomioną tylko jedną w tym samym czasie (!) . Później wszelkie informacje będziemy otrzymać w postaci filmików na naszej tablicy (ten sam pasek, fioletowy kwadrat o nazwie dziennik). Tam też codziennie rano będzie pokazywał się trening Marty i ok godz.18 porady żywieniowe Kasi. 


Jeśli ktoś z Was rozpoczął już misje, zapraszam do podzielnia się wrażeniami w komentarzach - jestem na prawdę ciekawa. Wśród moich znajomych nie mam niestety nikogo z kim mogłabym się wymienić doświadczeniami ( : 

A za tydzień podsumowanie kolejnego tygodnia...


gorrrąco pozdrawiam,
Jacamilove

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza