niedziela, 1 września 2013

Przydatne wskazówki : SPALANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ #2

Hej, tak jak obiecałam dodaję drugą cześć jednego z artykułów z magazynu internetowego Fitnessmagnet.com. Znajdziecie w nim proste rady, jak łatwo zwiększyć proces spalania tkanki tłuszczowej przez zmianę nawyków. Pod tym linkiem (klik) znajdziecie tekst w całości w języku niemieckim, a tutaj (klik) część pierwszą w języku polskim. Szczerze zachęcam do przeczytania całości.
Trening interwałowy
Jeśli  podczas treningu chcesz podwyższyć spalanie tkanki tłuszczowej, wtedy postaw na częste i krótkie sprinty. Dowiedziono, że spalanie tkanki tłuszczowej w treningu interwałowym jest o 36% wyższe niż w stałym, umiarkowanym treningu wytrzymałościowym.  Idąc dalej, całkowite zużycie energii przy niedużej intensywności jest znacznie mniejsze niż przy wysokim wysiłku.

Picie dużej ilości wody i niesłodzonej herbaty (ok.2-5l dziennie)
Przy niedoborze płynów zachodzą nie tylko wolniej wszelkie procesy przemiany materii,  ale również spalanie tkanki tłuszczowej. Do tego podwyższa się obrót energetyczny nawet do 100 kcal, jeśli jednak dziennie wypijamy co najmniej 2l apetyt jest stłumiony.

Węglowodany węglowodanom nie są równe
Starajmy się wybierać tylko wartościowe węglowodany o niskim poziomie glikemicznym.

Picie 1l zielonej herbaty dziennie

Piecie jednego lub podwójnego expresso przed treningiem jest dobrym spalaczem tłuszczu i zastrzykiem energii (rezygnujemy jednak z cukru i mleka). Kofeina zwiększa spalanie tłuszczu, produkcje ciepła i ciśnienie krwi ciała i napędza przemianę materii

Jeśli łapie nas głód wieczorem, najpierw chwytamy wodę.
Jeśli po 1,5l wody nie jest lepiej można podziubać paseczki ogórka, plasterki pomidora, ewentualnie chudego sera i w dalszym ciągu pić wodę

Rezygnować z produktów light
Słodziki (często aspartam) wzmagają skoki insuliny, mimo że organizm nie otrzymuje żadnych węglowodanów. To prowadzi do ekstremalnych ataków głodu i zatrzymuje spalanie tkanki tłuszczowej.

Zdrowe tłuszcze (nienasycone kwasy tłuszczowe)
Takie jak te zawarte w awokado, orzechach, tłustych rybach, oleju rzepakowym, oliwie z oliwek przyjmowane w umiarkowanych ilościach. Te mają pozytywnie działanie na krzepnięcie krwi i poziom cholesterolu. Link do listy zdrowych produktów spożywczych.

Wykorzystywanie efektu afterburn
Oznacza to nie przyjmowanie posiłków  przez 2h po ukończeniu  treningu Cardio/HIIT
Trzymanie się diety, która do nas pasuje. Przykładowo diety nisko węglowodanowe anaboliczne, Atkinsa, Low-Carb itd.

Zwracać uwagę na poziom insuliny
Poziom insuliny zachowywać możliwie jak najdłużej na poziomie stałym (kategorycznie rezygnować z podjadania słodyczy między posiłkami)

Dla 8godzinnego snu w nocy trzeba zatroszczyć się również o odpowiednią ilość światła dziennego  (min. 1 godzinę spędzać na świeżym powietrzu). Mało kto wie, ale ciało próbuje zrekompensować sobie wszelkie deficyty właśnie jedzeniem.

Niski poziom glikemii
Na diecie niskoglikemicznej, widać jak produkty węglowodanowe oddziałują na poziom cukru we krwi. Im mniejsza wartość, tym lepiej, oznacza to: Spalanie tkanki tłuszczowej pracuje na pełnym biegu  i nie jesteśmy przy tym głodni. Przykładowo: warzywa strączkowe,  orzechy, warzywa i niektóre rodzaje owoców mają niski indeks glikemiczny.

Jedzenie kiwi
2-3 kiwi dziennie pokrywają dzienne zapotrzebowanie na witaminę i C i neutralizują wolne rodniki. Do tego wspomagają zawartością magnezu i potasu proces przemiany materii.


***

następne posty : moje podsumowanie 30 dniowej misji slank.pl "siódme poty dla pięknej sylwetki" oraz będzie trochę bardziej prywatnie o swoim początku jesiennego sezonu biegowego 


buziaki,
 JeCamiLOVE

1 komentarz:

  1. O, druga część superowego artykułu :) Dobrze piszą :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń