piątek, 28 marca 2014

JeCamiLOVE Cel Wiosna 1 : * PROSTUJ, WCIĄGAJ, WYPINAJ SIĘ ! *

"Bez obaw podbijam, ładna buźka, spox makijaż, mija moment patrzę...Kończę cole zacznę zaraz...
i widzę, że laska ma na plecach mega garba


Odkąd trenuje regularnie pole dance i kilka razy w tygodniu trenerki powtarzają mi jak mantrę: "wyprostuj się", "postawa" ,"palce", "nogi" "sylwetka", "cycki do przodu" "brzuch" przez co zaczęłam bardziej zwracać uwagę na to jak się poruszam, siedzę i to nawet poza studiem. Przykładowo siedzę znudzona na wykładach, z podpartą głową i miną  "że o ja pier***e", rozglądam się po sali, same dziewczyny jak to na filologii, pogarbione, zmęczone życiem w wieku 21 lat, patrzę na własne odbicie w szybie - Matko, nie, trzeba coś z tym zrobić- myślę.  Prostuje się... i kulka znowu ma wyraźny kształt: ramiona, biust, brzuch... Po 5 minutach znowu to samo- namiętnie się poprawiam. Plecy wracają do status quo ante, buntują się, pobolewają, są przyzwyczajone do "wygody:, ale kiedy zdrowa pozycja stanie się nawykiem, nie będziemy już się nawet nad tym zastanawiać. A na prawdę warto się pomęczyć przez jakiś czas i w kółko prostować.

Ileż to razy widziałam naprawdę śliczne dziewczyny w autobusie, na uczelni, na ulicy, które tak potwornie odbierały sobie cały urok przez nieświadome garbienie. Niektóre wyglądały jak zniekształcone, niepewne siebie kulki, które najchętniej zamknęłyby się same w sobie, chudsze jak kanciaste ekierki
Sama z tym teraz walczę, nie jest łatwo, ale na pewno warto, na teraz i na przyszłość.

Dlaczego?

Wypinanie klatki piersiowej do przodu powoduje podniesienie się barków i tym samym wyrównanie linii kręgosłupa.

Wciągając brzuch podnosi się klatka piersiowa, a co za tym idzie barki i tym sposobem prostuje się postawa ciała.

Postawa dodaje pewności siebie, śmiałości, mamy uczucie kontroli, jesteśmy ODWAŻNE

Wyglądamy korzystniej, jak wyprasowana koszula, która oczywiście jest estetyczniejsza od wyciągniętej z kosza, zgniecionej szmatki

Bycie wyprostowanym w pozycji stojącej pobudza proces oddychania i dodaje energii – stymuluje trawienie, dotlenia mózg, redukuje stres. Jak twierdzi Debra Benton w książce „Menadżer z charyzmą” (wellness.fit.pl) 

3 komentarze:

  1. Ten zestaw Ewki jest z sensem pomyślany. Lubię go;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Eh, ja ciagle sie garbie i staram to poprawiać. Kiedyś rodzice wołali "nie garb sie" a teraz ja próbuje to kontrolować ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. I've just installed iStripper, and now I enjoy having the sexiest virtual strippers on my taskbar.

    OdpowiedzUsuń