poniedziałek, 29 grudnia 2014

Poświąteczny clean up * Smoothie pomidorowe z ziołami włoskimi *

Na początku grudnia kupiłam sobie kalendarz z Paperblank, na który czaiłam się z ponad 2 miesiące. Jak psychiczna robiłam pielgrzymki do księgarni przeglądałam go w kółko, podziwiałam i czekałam na jakąś obniżkę. No i się nie doczekałam, wzięłam w końcu w normalnej cenie (fuck logik). No... ale taki piękny, złoty, z motywem podchodzącym trochę pod mojego ukochanego Klimta. Z deczko też taki hipsterski, ale mieszkanie w tzw. "Małym Berlinie" zobowiązuje, (przecież stylowego-składka sobie nie kupię). Dwa dni później praktycznie cały styczeń  i połowę lutego miałam już zapisane. Egzaminy, workshopy pole dance'owe, terminy oddania prac, książek, jakieś bloki seminaryjne, ciekawe wydarzenia w Lipsku, imprezy, kilka rzeczy które chce koniecznie jeszcze przed wyjazdem "schaffnąć" i przede wszystkim odwiedziny dwóch ważnych dla mnie osób - w tym mojego Szyderka, którego znacie z moich vlogów kulinarnych na yt. Praktycznie żyję już przyszłym rokiem, mimo, że jest jeszcze trochę do zrobienia do końca stycznia, np. weźmy  takie smoothie pomidorowe z ziołami włoskimi na kolacje.

 


♥Potrzebujemy:
1-2 pięknie dojrzałe pomidorki, albo takie z puszeczki
3-4 pomidorki koktajlowe (opcjonalnie)*
3 kawałeczki pomidora suszonego w oliwie, ziołach i z żurawiną (!!!)
sałata pekińska (został mi kawałek po świętach, więc użyłam)
drobno pokrojona cebula i ząbek czosnku (ilość wedle uznania)
przyprawy: bazylia, oregano, czarnuszka, rozmaryn, tymianek
2 łyżeczki rozdrobionego ziarna lnu

 ♥ Przygotowujemy:
Wielkiej filozofii w smoothie nie ma, umyć warzywa, pokroić w kawałeczki na tyle aby blender się nie dusił, dodać przyprawy, czosnek, len.

 ♥ Opcjonalnie:
Jeśli wyjdzie komuś za ostre bo przesadził z cebulą lub czosnkiem, można zawsze dodać łyżeczkę majonezu light lub ugotować sobie z dwa jajka i przegryzać.
*Co do ilości i rodzaju pomidorów to jak kto lubi, mi zostały "po rodzinie" pomidorki koktajlowe, za którymi nie przepadam więc musiałam je jakoś sensownie zutylizować. Także normalne pomidory też będą okay

 
 

miłego wskoku w nowy tydzień

2 komentarze: