niedziela, 21 czerwca 2015

Recipe * Spinach green smoothie *

Czerwiec jest ponoć najładniejszym miesiącem w roku. Dla mnie jednak jego urok był permanentnie niszczony przez sesje zaliczenia i  nawał innych SWOICH obowiązków. Regularne treningi i jedzenie wydawało się być jakąś abstrakcją. Stres, frustracja i wieczne wkurwienie. Niesamowite, że na własne życzenie człowiek sam zapędza się w te swoje małe destrukcyjne schemaciki. W tym roku zostałam  wyrwana z tego trybu, pewna sytuacja w której się znalazłam poprzestawiała mi priorytety i otworzyła oczy na to co jest w życiu ważne. W tym życiu, które jest tak cholernie niepewne i kruche, że w jednej chwili wszystko może się zmienić, jednym telefonem, informacją... Zaczęłam cenić stabilizację, każdą chwile, którą spędzam z kochanymi ludźmi. Powinnam teraz jakoś ładnie zmienić temat na smoothie, to powiem: że ten przepis nie należy do mnie. To smoothie zrobiła moja mama - mama wojowniczka, która po komplikacjach pooperacyjnych przejechała 12km na rowerze!

June is probably the most wonderful month in the whole year. For me, this charm is always utterly spoiled by the end-of-term examination, credits and lots of work. Even ordinary things, like regular trainings or eating, became an abstraction. Constant stress, frustration and perpetual fuckin' irritation. It's incredible how people, on their own request, lure themselves into established, destructive patterns-of-life. This year I'm out of this mode. I experienced a situation that changed all my priorities und opened my eyes to really important things in life. Life is so goddamn uncertain and fragile that in one small moment, with only one call or information, all things may turn upside down… I started to appreciate stability and cherish each moment spent with my loved ones. And now I should smoothly change the topic to the new recipe... So I'll tell you that this smoothie was not made by me; my mum, mother-warrior, who covered the distance of 12 kilometers with post-surgery complications, made it. 

Potrzebujmy: // What you need?

1 jabłko // 1 apple
1 kiwi // 1 kiwi
1 banan //
1 grapefruit // 1 grapefruit
1/2 ananasa // 1/2 pineapple
2 garście szpinaku // 2 handfuls of spinach
1-2 łyżeczki odzywki białkowej o smaku waniliowym // 1-2 spoons of vanilla protein powder

Całość blenderujemy na gładką masę, dekorujemy i cieszymy się smakiem. Jeść w przyjemnej atmosferze z kimś miłym (porcja dla dwóch osób)Blend all ingredients until smooth. Decorate and enjoy the taste. Eat in a pleasant atmosphere with someone nice (one portion for two people)
6 komentarzy:

 1. Bardzo lubię zielone koktajle zwłaszcza połaczenie szpinaku, banana i pomarańczy plus olej kokosowy i nasiona chia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pyszności! Uwielbiam smoothie! Dają tyle orzeźwienia i witamin <3

  OdpowiedzUsuń
 3. pycha! ile zdrowia w jednej szklance <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale dobroci! Muszę sobie dzisiaj taki zrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam smoothie, a szpinak kocham z patelni :)

  OdpowiedzUsuń